Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 25.09.2020, 09:15

Комунальний заклад "Домаська гімназія"

Меню сайту
Категорії розділу
Анонси [1]
Останні новини [34]
Методична робота [12]
Виховна робота [36]
Практичний психолог [2]
Дошкільний підрозділ [37]
Учасники бойових дій [0]
Наступність [2]
БІБЛІОТЕКА [0]
Національно-патріотичне виховання [19]
Учнівське самоврядування [7]
Початкова освіта [7]
Пам'ятні дати [0]
Інклюзивна освіта [8]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 83
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ!

Головне управління ДСНС України у Харківській області  
вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і 
загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.  
Кількість смертельних випадків та травмування серед 
дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, 
особливо до батьків. 
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають 
напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує 
небезпека. 
Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, 
електричними приладами, невідомими предметами, незнання 
елементарних правил безпечної поведінки - першопричини 
сумних та трагічних наслідків. 


Шановні батьки! 
Не залишайте дітей без нагляду! 
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил 
безпечної поведінки в побуті.  
Виховуйте у дітей навички культури безпечної 
поведінки, демонструючи на власному прикладі 
обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, 
побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на 
відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини 
вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не 
стала початком великої  біди - потрібно давати дітям 
чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. 
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від 
нас самих! 

 

ІНФОРМАЦІЯ

Здоров'я дитини — турбота батьків

                                                                                                         Матеріал підготував

                                                                                                         вчитель фізичної культури

                                                                                                         Даниленко Сергій Олександрович

І. Основи здорового способу життя дитини дошкільного віку.

Здоровий спосіб життя є передумовою для розвитку різних сторін життєдіяльності людини, досягнення їм активного довголіття і повноцінного виконання соціальних функцій.

Як говориться: «Здоров'я — це ще не все, але все без здоров'я — це ніщо».Як вести здоровий спосіб життя разом з дитиною?Всі батьки замислюються як вести здоровий спосіб життя разом з дитиною.

Здоровий спосіб життя це і правильне харчування, і здоровий сон, і постійні прогулянки на свіжому повітрі. Для дитини всі ці складові важливі для нормального росту, розвитку, емоційного стану.

На жаль, сьогодні існує усталена думка, що діти без хвороб не ростуть. Часто доводиться чути фрази — «Піде в дитячий сад — почнуться хвороби», «Закрий вікно — застуда дитини», «Не лізь в калюжу — застудишся», «Не ходи босоніж — збільшує» і тому подібні фрази, покликані створити не нормальні умови для здорового способу життя, а якісь тепличні. А адже якщо умови життя малюка максимально наближені до природних, то до інфекцій і вірусів його організм більш стійкий!

Кілька аксіом, які слід враховувати при догляді за малюком, якщо ви хочете, щоб він виріс здоровим і міцним:

- Обмін речовин у дітей протікає набагато активніше, ніж у дорослих. За одне і той же час організм дитини виробляє тепла більше, ніж організм дорослої людини. З цього випливає, що коли дорослим прохолодно, дитині тепло і комфортно. І якщо дорослому тепло, то малюкові жарко! Тому не одягайте малюка занадто тепло!

- Якщо в приміщенні, на вашу думку, прохолодно, а ступні і ручки малюка стають прохолодними, це говорить про нормальної терморегуляції, а зовсім не про те, що дитина замерз. От якщо холодними стали щічки й плечі — це вже сигнал про те, що маляті холодно!

- Якщо дитина відмовляється від їжі, це означає, що не затратив свою енергію. Пограйте з ним в рухливі ігри, краще на свіжому повітрі, замість того, щоб умовляти або примушувати дитину їсти!

Як бачите, це прості правила, які вимагають лише більше уваги і простої логіки. Але вони допоможуть вам виростити дитину здоровою і міцним. Не забувайте про те, що прогулянки на свіжому повітрі повинні стати складовою частиною раціону дитини. Дитину на прогулянку слід одягати по погоді. Одяг не повинна обмежувати руху, адже ви ж не хочете, щоб дитина на вулиці статечно пересував ноги. Прогулянки потрібні використовувати для активного фізичного розвитку. Часті гуляння з дитиною виробляють у нього імунітет до простудних захворювань. Але все ж не варто гуляти під дощем і при сильному вітрі.

Завжди слід стежити за сном малюка, укладати малюка потрібно в одне і теж час, не слід грати з дитиною перед сном в активні ігри. Можна дати йому випити на ніч склянку теплого молока, почитати казку, заспівати пісеньку.

Але якщо вже так сталося, і ваша дитина захворіла, зверніться до фахівця і створіть дитині умови, щоб він був в теплі і спокої. Не змушуйте його їсти, обмежтеся рідкими кашами, бульйоном і соками.

Здоровий спосіб життя не є чимось складно здійсненним, просто будьте логічні в своїх вчинках і рішеннях по відношенню до режиму дитини.

 

ІІ.Основи та принципиздорового способу життя дітей шкільного віку.

Ніхто не заперечить, що природа сьогодні хвора, а в хворої матері дітей здорових нема. Так, вона карає нас Чорнобилем, нітратами, парниковими ефектами, озоновими дірами, засухами та повенями, страшними хворобами. Проте багато чого залежить від самої людини, від її прагнення змінити світ на краще, а для цього кожному слід починати з себе.

Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття і необхідною умовою здійснення творчих планів, умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження і виховання дітей.

Здоров’я людини – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того.щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: "Ваше здоров’я у ваших ріках". Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

Спосіб життя – це сукупність її звичок. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’я. Вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя передбачає дотримання. Звичайного виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. В основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки й звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності й здорове довголіття. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організм й поліпшення загального самопочуття людини.

Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо є із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

раціональне харчування;

•оптимальний руховий режим;

•загартування організму;

•особиста гігієна;

•відсутність шкідливих звичок;

•позитивні емоції;

•інтелектуальний розвиток;

•моральний і духовний розвиток;

•формування розвиток вольових якостей.

Раціональне харчування має п’ять основних вимог:

кількість їжі – це стільки, щоб вона забезпечила добові енерговитрати організму;

якість їжі – правильне співвідношення жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, води відповідно до вікових періодів дитини;

правильно організований режим прийому їжі;

засвоєння їжі – створення приємної обстановки при прийомі їжі;

щоб їжа не була шкідливою.

ІІІ. Значення фізичної культури в житті дитини.

Головним завданням сім'ї була і буде турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і особливо здоров'я . Саме в дитинстві закладається фундамент психічного здоров'я.

Чи достатньо міцним буде цей фундамент залежить від вас, батьки, від того, як ви будете виховувати дітей, які корисні звички вони придбають. Ключем до успіху в зміцненні здоров'я дітей є фізичне виховання.

Важливо прищеплювати дітям дошкільного віку смак до регулярних занять фізичною культурою , потреба в таких заняттях .

«Фізичні вправи можуть замінити багато ліків, але жодні ліки в світі не може замінити фізичні вправи».Рух - це шлях не тільки до здоров'я , але і до розвитку інтелекту. Правильно організоване фізичне виховання сприяє розвитку у дітей логічного мислення , пам'яті , ініціативи , самостійності . Діти стають більш уважними , спостережливими і дисциплінованими . У них зміцнюється воля і виробляється характер. Фізичне виховання дитини - не проста справа. Для того щоб домогтися успіху , батькам треба багато знати і вміти.

Щоб свідомо займатися з дитиною фізкультурою , тобто щоб вміти виробити найбільш відповідні для нього вправи , посильні навантаження , правильно судити про його розвиток , необхідно знати всі особливості дитячого організму в дошкільному періоді і ті зміни , які відбуваються в ньому в міру того , як він дорослішає. Необхідно мати на увазі ще одну важливу обставину . Сучасне життя перенасичена нервовими перевантаженнями . Фізичні вправи - противага , яка допоможе вашим дітям протистояти стресовим ситуаціям .

Чим міцнішим здоров'ям ми озброїмо наших дітей , тим краще вони пристосуються до сучасного життя .

ІV. Позашкільне фізичне виховання дітей.

Багато хто задається питанням: з якого віку доцільно починати фізичне виховання дітей? Адже більшість батьків не ставлять перед собою мету виховати олімпійських чемпіонів, для них спорт і діти - просто спосіб забезпечити дитині здорове дитинство і закласти в нього почуття впевненості у власних силах, прищепити навички, привчити до дисципліни. Вирішити всі ці завдання можливо за допомогою правильно організованого фізичного виховання дітей дошкільного віку.

Перш ніж віддавати малюка в ту чи іншу спортивну секцію, придивіться до нього, зверніть увагу на здібності і фізичні можливості. Фізичний розвиток і підготовленість дитини - справа серйозна. Необхідно порадитися з лікарем, а також з керівником секції або спортивного гуртка. А завдання батьків - почути рекомендації фахівців і прийняти рішення, чи під силу дитині те навантаження, яка ляже на його плечі.

Майте на увазі, що велика частина тренерів зацікавлена у відвідуванні їх гуртка максимальноюкількістю дітей і може вмовляти вас віддати до нього дитину якомога раніше. Але подумайте: чи не зашкодять малюкові надмірні спортивні навантаження? У тренерівчасто бувають завищені вимоги. Це означає, що дитині загрожує синдром хронічної втоми і почуття, що він гірший за інших, якщо у нього щось не виходить.

Головною заповіддю для батьків, які вирішили приділити велику увагу фізичному вихованню дитини, має бути «Не нашкодь».

Успіх фізичного розвитку дитини нерідко залежить від точності «попадання». Не варто керуватися при прийняттірішення порад своїх знайомих або друзів і вести свою дитину в ту ж секцію, куди ті віддали своїх дітей. Придивіться до особливостей характеру свого чада при виборі напрямку фізичного виховання дитини.

Якщо у нього добре розвинені навички спілкування, якщо він у будь-якому колективі почуває себе, як риба у воді, - йому відмінно підійдуть командні види спорту: футбол, хокей, баскетбол, волейбол і т. д.

Для організації фізичного розвитку дитини, який є вираженим лідером і не звик ділитися своїми перемогами, оптимальним варіантом стане секція художньої або спортивної гімнастики, теніс. Для досягнення успіхів в цих видах спорту будуть потрібні особисті зусилля дитини.

Якщо ви хочете займатися фізичним вихованням гіперактивних дітей, схильних до бійок і конфліктів, можна звернути увагу на секції єдиноборств. Тут дитина зможе виплеснути надлишок енергії і позбутися своєї агресії.

Якщо ви стурбовані проблемами фізичного виховання тихої, замкнутої і сором'язливої дитини, не поспішайте примушувати її займатися командними видами спорту в надії, що він стане більш товариським. Швидше йому доведеться по душі кінний спорт або плавання.

Ці ж види спорту відмінно підійдуть і занадто емоційним, запальним дітям, чиї батьки прагнуть скористатися фізичним вихованням дітей для зміцнення їх здоров'я.

Якщо ж ви запланували у своєму повсякденному житті включити активний рух і спорт, то починати потрібно відразу ж і не відступати від цього ні в якому разі! Не треба очікувати, що позитивні наслідки дадуть про себе знати відразу ж - завтра або післязавтра. Пройде деякий час, перш ніж ви відчуєте певні результати.

 

V. Десять порад батькам.

Порада 1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, ні в якому разі не виявляйте своє зневага до фізичного розвитку. Приклад дорослих у цьому питанні надзвичайно важливий. Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під тягарем заборон: не бігай, не шуми, не кричи голосно. А обмеження потреби в самовираженні найболючіше б'є по самооцінці і активності людини, що росте. «Чому ти не робиш зарядку? Чому так довго сидиш перед телевізором? Чому так пізно лягаєш спати?» - все це порожній звук для дитини. Батьки повинні добре знати потреби і можливості своєї дитини і як можна повніше враховувати їх.

Порада 2. Висока самооцінка - один з потужних стимулів для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашнє завдання або ранкова гігієнічна гімнастика. Всебічно підтримуйте у своїй дитині високу самооцінку-заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше старання. На заняттях фізичною культурою необхідно витримувати єдину «лінію поведінки» обох батьків - не повинно бути протилежних розпоряджень (мама - «вистачить бігати»; папа - «побігай ще хвилин п'ять»). Якщо це відбувається, ні про якому позитивному ставленні дитини до фізкультури просто не може бути й мови.

Порада 3. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами. Іноді батьки не можуть зрозуміти, чому дитина вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків. Причиною можуть бути і втома, і якесь приховане бажання (наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб подивитися цікаву телепередачу). Постарайтеся зрозуміти причину його негативних реакцій. Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з ним душевний контакт.

Порада 4. Ні в якому разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо з якихось причин дитина не хоче цього. Потрібно, насамперед, з'ясувати причину відмови, усунути її і тільки після цього продовжити заняття.

Порада 5. Не сваріть дитину за тимчасові невдачі. Дитина робить тільки перші кроки у невідомому для нього світі, а тому він дуже болісно реагує на те, коли інші вважають його слабким і невмілими. Особливо гостро це проявляється, якщо батьки не знають, як дати дитині зрозуміти, що вони поважають його почуття, бажання й думки.

Порада 6. Важливо визначити індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ. Практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але бувають і винятки. Наприклад, дитина хоче наслідувати своєму улюбленому героєві книги або кінофільму, але якихось якостей, йому бракує. В цьому випадку не дивуйтеся, якщо ваша дитина раптом попросить купити йому гантелі або навісну поперечину для підтягування.

Порада 7. Не міняйте занадто часто набір фізичних вправ. Якщо комплекс дитині подобається, нехай він виконує його як можна довше, щоб міцно засвоїти той або інший навик, рух.

Порада 8. Важливо дотримуватися культуру фізичних вправ. Ні в якому разі не повинно бути розхлябаності, недбалості, виконання абияк. Все повинно робитися «справді».

Порада 9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте його вік. Ніколи не змушуйте дитину виконувати фізичні вправи, якщо він цього не хоче. Привчайте його до фізичної культури поволі, власним прикладом.

Порада 10. Три непорушні закону повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розуміння, любов і терпіння.

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗАГИБЕЛІ ДІТЕЙ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ

1. Не виходьте на тонкий і неміцний лід на річці або водоймах - можна провалитися.

2. Лід зеленуватого відтінку, товщиною 7 см - безпечний, він витримує одну людину. Нестійкий лід - біля стоку вод з фабрик, заводів. Тонкий або пухкий лід - поблизу очерету, кущів, під кучугурами. Ненадійний тонкий лід - в місцях, де б'ють ключі, швидка течія або там, де впадають в річку струмки. Майданчики під снігом слід обійти.

3. Не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги.

4. При вимушеному переході водойми найбезпечніше дотримуватися второваних стежок або йти по вже прокладеній лижні. Але якщо їх немає, треба перед тим, як спуститися на лід, дуже уважно роздивитися і намітити майбутній маршрут.

5. При переході водойми групою необхідно дотримувати відстань один від одного (5-6 м).

6. Замерзлу річку (озеро) краще перейти на лижах, при цьому: кріплення лиж розстебніть, щоб при необхідності швидко їх скинути; лижні палиці тримайте в руках, не накидаючи петлі на кисті рук, щоб у разі небезпеки відразу їх відкинути.

7. Якщо є рюкзак, повісьте його на одне плече.

8. Якщо ви провалилися, необхідно широко розкинути руки крайках льоду, утримуватися від занурення з головою.

9. Не панікуйте, намагайтеся без різких рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.

10. Вибравшись з пролому, потрібно відкотитися і повзти в бік, зворотний напрямку руху.

11. Добравшись до берега, йдіть швидко додому, переодягайтесь у сухий одяг, випийте гарячого чаю.

 

 

Шановні батьки!

Пам'ятайте, що канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

 

Пам`ятка з техніки безпеки 

 1. Правила дорожнього руху

•  Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

•  дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.

 2. Правила електробезпеки

•  Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

 3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

 4. Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

 5. Правила поведiнки на водi

• Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;

• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

  6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

• Завжди прагнiть бути культурною людиною; 

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 21 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури.

 7. Категорично забороняється

• Ходити на територiї новобудов;

• купатися без догляду дорослих;

• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

• iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

  8. Суворо дотримуйтесь правил:

• дорожнього руху;

• користування газовими, електричними приладами;

• поведiнки дiтей на водi;

• користування пасажирським лiфтом;

• протипожежної безпеки.

Гарного вам відпочинку!

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright Домаський НВК "ЗНЗ-ДНЗ" © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz